İNGİLİZCE TEŞVİKLERİMİZ

 

İNGİLİZCE KONUŞULAN BİR ORTAMA GİRİYORSUNUZ!

Gün boyunca katılımcıların İngilizce iletişimde bulunmaları istenir. Onları motive etmek ve istenilen dilde konuşmalarını sağlamak için teşviklerimiz vardır.

TEŞVİKLERİMİZ

Günün Kelimesi: Her sabah skecinin bir parçası olarak günün kelimesi renkli ve eğlendirici posterlerle katılımcılara sunulur ve bu posterler program boyunca kampüsün duvarlarında asılı durur. Öğretilen ya da pekiştirilen kelimeler RC değerlerini yansıtır.

Gizli Rehber Öğretmen: Her gün, rehber öğretmenler İngilizce konuşmak için çaba gösteren ve programa olumlu katkıda bulunmaya çalışan katılımcıları gözlemlerler.  Sabahki skeç sonunda kazanan öğrenciler duyurulur ve günün sonunda bu öğrenciler öğretmenlerinin üzerine su balonu atma hakkı kazanırlar.

Banka ve Kiosk: RCSummer öğleden sonra kendi açtığı kiosklarda sağlıklı atıştırmalıkların ve para idaresinin teşvikini sağlar.  Katılımcılar, Türk Liralarını RCSummer parası olan Kronos’a çevirirler. RCSummer ekibi tarafından açılan kiosklarda öğrenciler İngilizce iletişim kurarlar. Kiosklardan öğrenciler RCSummer hatıra eşyaları da alabilirler.

Damgalar: Program boyunca her katılımcıya tüm gün taşımaları istenen bir pasaport verilir. Pasaportun içinde katılımcının ismi ve acil durumda ihtiyaç duyulan bilgiler vardır. Pasaport sayfalarında haftalık tamamlanması gereken damga sayfaları vardır. Katılımcılar, İngilizce konuşma, çevreye dostça davranma, başkalarına yardım etme, dinleme ve katılım başlıklarında beş damgayı bir haftada tamamladıkları zaman özel bir ödül ile onurlandırılırlar.

Halkalar: Halkalar örnek davranışları destekleyen teşviklerdir. Gün boyu örnek davranışı ile özel bir davranış sergileyen öğrenciye rehber öğretmen renkli bir halka verir. Halkalar, İngilizce konuşmayı ve örnek davranışı teşvik eden arkadaşça bir yarışma ortamı sunar. Programın sonunda en fazla halka alan öğrenciye “Büyük Halka” ödülü verilir.


 Programdan elde edilen tüm gelir Robert Kolej burs fonuna aktarılmaktadır.
© Copyright 2017 RCSummer